Drodzy Rodzice!

Udostępniamy publikację „Koronawirus. Książka dla dzieci”. Pozycja ta ułatwi Państwu wyjaśnienie dzieciom m.in.: czym jest koronawirus, jak można się nim zarazić, oraz co się wówczas stanie . Materiał zawiera zrozumiałe dla najmłodszych odpowiedzi na nurtujące pytania. Zachęcamy do lektury!

Wsparcie psychologiczne dla uczniów 

 

Wszystkie dzielnicowe poradnie psychologiczno-pedagogiczne koncentrują się na pomocy i wsparciu psychologicznym dzieci i młodzieży. Podczas dyżurów telefonicznych i online psycholodzy rozmawiają z uczniami nie tylko o sytuacjach i kłopotach szkolnych, ale przede wszystkim o lękach i stresach związanych z szerzącą się pandemią. 

Do Państwa dyspozycji pozostają również pedagodzy z poradni na Mińskiej. Dyżurują od poniedziałku do piątku w godz. 8-12 pod numerem telefonu 516 779 357 oraz pedagog@ppp4.edu.pl 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 4 
ul. Mińska 1/5 
03-806 Warszawa 

tel./fax (+48) 22 810 20 29 
ppp4@edu.um.warszawa.pl 

Specjaliści z w poradni na Mińskiej dyżurują od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-19:00 

tel . 516 779 357 

psycholog@ppp4.edu.pl 

pedagog@ppp4.edu.pl 

Małgorzata Kibart tel. 501- 377- 271 

Psycholog zajmuje się opieką nad naszym przedszkolem 

Wsparcie dydaktyczne dla rodziców 

Warszawskie Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, wspierać będzie rodziców w towarzyszeniu dzieciom w edukacji online. Wysyłając mail na adres: zapytajeksperta@wcies.edu.pl rodzice otrzymają rady i wskazówki merytoryczne jak uczyć się w „domowej” szkole. Na merytoryczne pytania odpowiadają nauczyciele poszczególnych przedmiotów. 

wsparcie psychologiczne dla rodziców 

 
Pomoc dla rodziców uruchamiają dwie specjalistyczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne – „Uniwersytet dla Rodziców” (UdR) i Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii „MOP”. Rodzic dzwoniąc do tych poradni, otrzyma porady dotyczące postępowania z dziećmi, które znalazły się w nowej, nieznanej sobie sytuacji – bez zwykłych kontaktów z rówieśnikami, zabaw w przedszkolach, codziennej nauki w szkole, która zastąpiona została w sposób nagły nauką zdalną. Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 18.00 telefon rodzicielski jest czynny pod numerami: 510 205 050 (UdR)519 047 372 („MOP”)w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00 – 16.00 pod numerem: 519 047 370 (UdR)Poradą służą rodzicom także poradnie dzielnicowe 

UWAGA!!!

Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach  

 

Więcej informacji tutaj:

Szanowni Rodzice,

Zachęcamy do zapoznania się z naszą nową zakładką: "Zdalne nauczanie". Znajdziecie tam Państwo zabawy, ćwiczenia oraz aktywności zaproponowane przez naszych Nauczycieli, którzy dokonują wszelkich starań, by wspomóc Państwa w trudnym okresie kwarantanny. Zakładka będzie systematycznie aktualizowana - zapraszamy do korzystania.  

Szanowni Państwo,

 

z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, w trosce o wspólne dobro i zdrowie, od dnia 16 marca br. rodzice oraz inni interesanci nie będą obsługiwani osobiście, tylko drogą telefoniczną lub elektroniczną w godzinach pracy sekretariatu tj. 8:00 – 16:00.