Wydarzenia przedszkolne

Drogie dzieci! Drodzy Rodzice!

W ramach akcji „Mamo, tato, poczytajmy!” w naszym przedszkolu rozpoczęła działalność Biblioteczka Przedszkolna .

Zasady korzystania z Biblioteczki Przedszkolnej oraz regał na książki umieszczone są w holu przedszkola.

Celem naszej akcji jest wyrabianie wśród najmłodszych przedszkolaków postaw przyszłych czytelników, zainteresowanie literaturą dziecięcą, poszanowanie książek, rozwijanie języka

i słownictwa.

Serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych do przyłączenia się do akcji - wypożyczania książeczek, czytania w domu razem z dziećmi ale również doposażania naszej Biblioteczki w kolejne książki. Jeżeli w Waszej domowej biblioteczce znajdują się książki, z których już się nie korzysta, możecie je przynieść do przedszkola. Książeczki przekazujemy do sali MISIÓW- tam książka zostanie wpisana na listę a następnie zaniesiona do Biblioteczki Przedszkolnej.

Mamy nadzieję, że nasza Biblioteczka Przedszkolna sprawi dzieciom wiele radości i przyjemności oraz nauczy odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Zapraszamy również do włączenia się w akcję czytania dzieciom w naszych grupach. Szczegółowe informacje

u nauczycielek.