Skip Navigation LinksTerapeuta-SI

​​​

TERAPEUTA SI

Na terenie naszego przedszkola odbywają się zajęcia z zakresu integracji sensorycznej. Zajęcia prowadzi mgr Małgorzata Grzelak (terapeuta integracji sensorycznej).

Terapią objęte są dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze wskazaniami do tego typu terapii. Zajęcia odbywaja się raz w tygodniu w specjalnie wyposażonej sali.

DSC_0998 (Kopiowanie).JPGDSC_0999 (Kopiowanie).JPG

DSC_0996 (Kopiowanie).JPG

Terapia integracji sensorycznej to rodzaj zajęć ruchowych mających na celu normalizację zaburzeń przedsionkowych, proprioceptywnych (czucia głębokiego), jak również dotykowych, słuchowych i innych. Rodzaj zaburzeń poddawanych terapii określa diagnoza procesów integracji sensorycznej, której dzieci poddawane są z chwilą przyjęcia do przedszkola. Na początku każdego roku szkolnego dzieci już uczestniczące w terapii mają przeprowadzoną obserwację kliniczną celem oceny postępów w terapii.

IMG_4082 (Kopiowanie).JPG

IMG_3785 (Kopiowanie).JPG