Skip Navigation LinksGimnastyka-korekcyjna

​​​​​GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Zajęcia odbywają się w środy:

gr. I      Misie            10.00 – 10.30

gr. II      Żabki            11.20 – 12.00

gr. III   Biedronki            13.45 – 14.30

gr. IV    Motyle            10:30 - 11:20

gr. V Smoki​            13.00 - 13.45

Obecne warunki życia idą w parze z coraz większym ograniczeniem ruchu u dzieci. Nasze przedszkole wychodzi naprzeciw powyższym tendencjom, organizując zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej pani mgr Karolina Tadrzak troszczy się o prawidłowy rozwój fizyczny przedszkolaków - zapobiega i koryguje wady postawy, rozbudza motywację do wysiłku fizycznego,  wdraża do aktywnego spędzania wolnego czasu  oraz uczy sportowej rywalizacji i współzawodnictwa.

gimnastyka.jpg

Na gimnastyce korekcyjnej dzieci wykonują proste, bezpieczne i atrakcyjne ćwiczenia gimnstyczne. Nie brakuje ciekawych zabaw i gier ruchowych, wyzwalających u dzieci pozytywne emocje i wpływających na chęć uczestnictwa w kolejnych zajęciach.

gimnastyka1.jpg

Największą atrakcją dla naszych dzieci są konkursy i zawody sportowe, które pozwalają poczuć smak zwycięstwa, a czasami również gorycz porażki. Każdego roku szkolnego bierzemy udział w dzielnicowych zawodach sportowych. Nasze dzieci mogą sią poszczycić wieloma sportowymi odznaczeniami, dyplomami i pucharami.

W zimowe i jesienne dni dzieci korzystają z dużej sali gimnastycznej, w której znajdują się nowoczesne przybory i sprzęty sportowe (piłki, woreczki, krążki, skakanki, obręcze, drabinki, tunele i namioty).

Wiosną i latem gimnastyka korekcyjna odbywa się w ogrodzie przedszkolnym, który wyposażony jest w sportowy sprzęt ogrodowy- drabinki, kosze do piłek, zjeżdżalnie.

Gimnastyka korekcyjna jest dobrowolna i bezpłatna.

gimnastyka2.jpg