Skip Navigation LinksGimnastyka-korekcyjna

​​​GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Zajęcia odbywają się w piątki

gr. I       Sówki 11.00 – 11.30

gr. II      Misie 10.30 – 11.00

gr. III      Żabki 11.30 – 12.00

gr. IV   Biedronki 13.45 – 14.30

gr. V    Motyle 13:00 - 13:45

Obecne warunki życia idą w parze z coraz większym ograniczeniem ruchu u dzieci. Nasze przedszkole wychodzi naprzeciw powyższym tendencjom, organizując zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej pan mgr Przemysław Bugaj troszczy się o prawidłowy rozwój fizyczny przedszkolaków - zapobiega i koryguje wady postawy, rozbudza motywację do wysiłku fizycznego,  wdraża do aktywnego spędzania wolnego czasu  oraz uczy sportowej rywalizacji i współzawodnictwa.

1415355056076.jpg

1415355070294.jpg

Na gimnastyce korekcyjnej dzieci wykonują proste, bezpieczne i atrakcyjne ćwiczenia gimnstyczne. Nie brakuje ciekawych zabaw i gier ruchowych, wyzwalających u dzieci pozytywne emocje i wpływających na chęć uczestnictwa w kolejnych zajęciach.

1415354922659.jpg

Największą atrakcją dla naszych dzieci są konkursy i zawody sportowe, które pozwalają poczuć smak zwycięstwa, a czasami również gorycz porażki. Każdego roku szkolnego bierzemy udział w dzielnicowych zawodach sportowych. Nasze dzieci mogą sią poszczycić wieloma sportowymi odznaczeniami, dyplomami i pucharami.

W zimowe i jesienne dni dzieci korzystają z dużej sali gimnastycznej, w której znajdują się nowoczesne przybory i sprzęty sportowe (piłki, woreczki, krążki, skakanki, obręcze, drabinki, tunele i namioty).

Wiosną i latem gimnastyka korekcyjna odbywa się w ogrodzie przedszkolnym, który wyposażony jest w sportowy sprzęt ogrodowy- drabinki, kosze do piłek, zjeżdżalnie.

Gimnastyka korekcyjna jest dobrowolna i bezpłatna.