Skip Navigation LinksPsycholog

​​PSYCHOLOG

Każdy nasz przedszkolak ma przeprowadzoną wnikliwą diagnozę rozwoju oraz ocenę dojrzałości szkolnej. Ocena sporządzona jest na podstawie badań psychologicznych i obserwacji dziecka w codziennych sytuacjach w przedszkolu.

Psychologiem w naszej placówce jest mgr Aneta Grzeszczuk. Na terapii psychologicznej dzieci z problemami rozwojowymi mają także ćwiczenia, które usprawniają rozwój dziecka.

Terapia psychologiczna jest bezpłatna.

psychologiczny6m (Kopiowanie).jpgpsychologiczny1h (Kopiowanie).jpg

W naszym przedszkolu rodzice mogą zasięgnąć opinii i rady psychologa dotyczącej rozwoju, wychowania i dalszego kształcenia swoich dzieci. Pani Aneta przybliża rodzicom pracę tych placówek, doradza im wybór najodpowiedniejszej szkoły podstawowej dla dzieci.

Nasza pani psycholog dobrze zna swoich podopiecznych. Czasami jako pierwsza odkrywa zdolności dzieci i dąży do ich rozwijania. Dostrzega również nieprawidłowości w rozwoju dzieci, a wtedy wspólnie z rodzicami stara się pomóc dziecku w jak najlepszy sposób. Przekazuje rodzicom konkretne ćwiczenia, zalecenia i instruktaże. Spotkania prowadzi w formie rozmów indywidualnych oraz grupowych prelekcji i wykładów. Spotyka się z rodzicami także na ich prośbę.

ZAJĘCIA PSYCHOLOGICZNE (INDYWIDUALNE)

GODZINY PRACY PSYCHOLOGA

Poniedziałek:     8.00 – 13.00

​             Wtorek:     11.00 – 13.00,

Środa:      11.00 – 17.00

Czwartek:      8.00 – 13.00

Piątek:     11.00 – 13.00,

13.45 – 16.00​

SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA

DSC_0950 (Kopiowanie).JPGDSC_0951 (Kopiowanie).JPG

DSC_0953 (Kopiowanie).JPGDSC_0952 (Kopiowanie).JPG

20150317_125032_HDR (Kopiowanie).jpg20150317_124924_HDR (Kopiowanie).jpg

20150317_124941_HDR (Kopiowanie).jpg

MUZYKOTERAPIA

Muzykoterapia jest to świadome posługiwanie się muzyką w celu usprawniania rozwoju intelektualnego, emocjonalnego, społecznego oraz kształtowanie estetycznego o kulturalnego dziecka. W naszym przedszkolu terapię muzyczną również prowadzi mgr Aneta Grzeszczuk.

Dzieci z przyjemnością biorą udział we wspólnym muzykowaniu. Śpiewają piosenki oraz wykonują inscenizacje ruchowe do piosenek. Grają na instrumentach perkusyjnych oraz tańczą tańce ludowe i nowoczesne.

W dużej sali rytmicznej główne miejsce zajmuje pianino i wiele instrumentów muzycznych: kołatki, tamburyna, janczary, bębenki i dzwonki (cymbałki). W sali jest także nowoczesny sprzet muzyczny oraz bogata płytoteka.

Pani Aneta umiejętnie dobraną muzyką wycisza negatywne emocje dzieci oraz pobudza pozytywne. Dzieci nadpobudliwe mają więcej zajęć muzycznych relaksujących i wyciszających, zaś dzieci zahamowane więcej zajęć pobudzających. Muzyką ,,żywą" wywołuje radość, zadowolenie i dobry nastrój, zaś ,,spokojną" redukuje uczucie strachu, lęku i obniża agresję.

Nasze dzieci bardzo często biorą udział i niejednokrotnie zajmują pierwsze miejsca w przedszkolnych konkursach i przeglądach muzycznych. Niektórzy nasi absolwenci uczęszczają do szkoły muzycznej. Rodzice mogą podziwiać umiejętności muzyczne swoich dzieci na wielu uroczystościach organizowanych w przedszkolu.

Muzykoterapia prowadzona jest we wtorki.

RYTMIKA

​Zajęcia z rytmiki są również prowadzone przez mgr Anetę Grzeszczuk.

Misie  12.45 – 13.05

Biedronki  13.20 – 13.45